Dlaczego zamykanie drzwi jest takie ważne?

Szukasz darmowego rozwiązania, które pomoże chronić Twój dom przed włamaniem? To proste, ZAMKNIJ DRZWI!

 

Kiedy zamykasz swój dom na klucz, zmniejszasz ryzyko, że staniesz się ofiarą inwazji na dom. Większość ludzi jest świadoma zamykania drzwi, gdy wyjeżdżają na dłuższy czas; jednak wielu nie zdaje sobie sprawy, że równie ważne jest zamykanie drzwi, gdy jesteś w domu lub gdy wychodzisz na krótki czas.

 

Było wiele przypadków, gdy ludzie wchodzili do niewłaściwych drzwi mieszkania lub wchodzili do niewłaściwego budynku. Zrobiłem to nawet sam. W takich sytuacjach, choć zwykle szybko naprawianych, dochodzi do inwazji na czyjąś przestrzeń osobistą. 

 

Jeśli kiedykolwiek powiedziałeś, że po prostu „wychodzisz” na chwilę i wychodzisz z domu, zastanów się, ile czasu spędzasz poza domem. W niektórych przypadkach, gdy drzwi są odblokowane, te krótkie okresy są dłuższe niż myślisz. Może to obejmować odebranie poczty, spacer z psem lub zatrzymanie się w domu sąsiada, aby porozmawiać. Ćwiczenie bezpiecznych nawyków jest kluczowe, ponieważ doświadczony włamywacz potrzebuje tylko kilku minut, aby przejrzeć twoje rzeczy. Zamykanie drzwi powinno zawsze być priorytetem, jeśli chcesz zapewnić bezpieczeństwo Tobie i Twoim dobytkom.

drzwi zewnętrzne Gerda Star

Dlaczego powinienem zamykać drzwi?

Im trudniej utrudnisz włamywaczowi wejście, tym mniej prawdopodobne jest, że dojdzie do włamania . Decydując się na trzymanie domu w zamknięciu przez cały czas, dokładasz wszelkich starań, aby chronić swoją rodzinę, siebie, kosztowności i prywatność. Nikt nie powinien odczuwać uczucia obcego grzebiącego w swoich rzeczach, zwłaszcza gdy dom jest tam, gdzie powinieneś czuć się najbezpieczniej. Istnieje wiele okoliczności, w których możesz paść ofiarą inwazji na dom, której można było zapobiec, po prostu zamykając drzwi.

 

Jak wypracować bezpieczne nawyki?

Może być trudno pamiętać o zamknięciu drzwi, zwłaszcza jeśli nie jest to coś, co robisz regularnie. Jeśli masz trudności z wyrobieniem sobie nawyku zamykania się, rozważ ustawienie przypomnień w telefonie, dodanie znaku na drzwiach, które zobaczysz przed wyjściem, lub zacznij zamykać drzwi za sobą, gdy przez nie przejdziesz. Na początku może się to wydawać głupie, ale jak mawiał mój stary trener cheerleaderek, „ćwiczenie czyni trwałym”. Jeśli chcesz, aby coś się przykleiło, musisz przestrzegać konsekwentnej rutyny.

Co się stanie, jeśli wyjdę i zapomnę zamknąć drzwi lub zamknąć drzwi garażowe?

Jeśli jesteś w sytuacji, w której zapomnisz zamknąć drzwi lub nie masz pewności, czy drzwi są zamknięte, inteligentne zamki są rozwiązaniem. Inteligentne zabezpieczenia pozwalają sterować zamkami i drzwiami garażowymi, aktywować system bezpieczeństwa oraz sterować termostatem i zaworem wodnym z telefonu .

 

Jazda do domu, aby upewnić się, że drzwi są zamknięte, to już przeszłość. Dzięki inteligentnym zabezpieczeniom masz wszystkie odpowiedzi i rozwiązania w zasięgu ręki.